Фібра в цементно-піщаних стяжках

Як відомо, стяжка – це цементно-піщана суміш, яку наносять поверх бетонної основи що служить для вирівнювання поверхні підлоги на необхідному рівні, а також для створення рівної поверхні, необхідної для нанесення фінішного покриття. Основна функція стяжки – забезпечення рівної, гладкої, несучої поверхні, яка потім покривається напольним покриттям і завжди залишається відкритою в період експлуатації.

Застосування поліпропіленової фібри в стяжках і розчинах дозволяє отримати чимало додаткових переваг в порівнянні з використанням звичайної сталевої сітки.

Поліпропіленова фібра знижує утворення тріщин на ранній стадії усадки, тоді як функція протиусадкової сталевої сітки – зниження розвитку усадкових тріщин на поверхні стяжки і втримання матеріалу з тріщинами що вже з’явилися..

Іншими словами, сталева сітка працює тільки тоді, коли стяжка тріскається. Не випадково британський стандарт BS 8204 перешкоджає використанню сталевої сітки в стяжках підлог і рекомендує поліпропіленову фібру в якості прийнятної альтернативи.

При цьому враховується, що сталева сітка c плином часу втрачає свої властивості в стяжці, в той час як поліпропіленова фібра зберігає свої переваги протягом усього періоду експлуатації. До того ж надлишок води в стяжці може призвести до її відділення, що стає причиною руху сталевої сітки до поверхні (це явище відоме як розшарування).

Таким чином, є всі підстави відмовитися від використання протиусдкової сталевої сітки для стяжок і наливних підлог, її зберігання та перевезення. Тим більше, що поліпропіленова фібра може вводитися як на розчинному вузлі, так і на будмайданчику. Вона дозволяє легко наносити і ущільнювати розчин, покращує його характеристики при прокачуванні.

Вироблена під суворим контролем суміш компонентів повинна містити добре відградуйований, відмитий пісок, портландцемент, поліпропіленову фібру. Відповідна уповільнююча схоплювання розчину добавка дозволить отримати потрібний час роботи з матеріалом (зазвичай 8-12 год.) З моменту замішування. Вода додається для отримання напівсухий консистенції з метою легкого укладання і необхідного ущільнення.

В процесі експлуатації стяжки з поліпропіленової фіброю не виникає проблем, якщо правильно підібрана суміш використовується за призначенням: стяжка з фіброю не передбачена в якості фінішного покриття і служить лише базою, основою для фінішних покриттів.

Comments for this post are closed.