Як правильно додавати поліпропіленову фібру

Завдяки гідрофільності, яку здобуває поверхня поліпропіленового волокна (фібри) в результаті обробки гідрофільними або поверхнево-активними речовинами, при перемішуванні бетонної суміші або цементного розчину тимчасові пучки, в які зібрана фібра (поліпропіленове волокно), повністю розпадаються на окремі волокна, рівномірно диспергують в обсязі бетонної суміші або цементного розчину, і щільно затискаються в цементній масі після закінчення твердіння виробу.

Зазвичай поліпропіленову фібру вводять в цементну суміш або бетон з водою замішування, якщо це дозволяє технологічний процес виробництва виробів. Як правило, це спостерігається на підприємствах з виробництва однотипних штучних виробів (піноблоки, полістиролбетонні блоки, плитка тротуарна, декоративні вироби з гіпсу та інше). На великих бетонних комбінатах процес додавання фібри в бетони і розчини зазвичай відрізняється, але це не тягне за собою негативних наслідків.

Поліпропіленову фібру можна додавати в готову бетонну суміш або цементний розчин. При цьому оптимальний розподіл в цементному розчині або бетонній суміші може бути досягнуто в змішувачах гравітаційного або примусового типу.

В процесі виробництва готових бетонних сумішей, а також при виробництві цементно-піщаних сухих сумішей (цементно-піщана монтажно-кладкова суміш, наливна підлога, штукатурна і інші суміші) поліпропіленову фібру можна перемішувати з сухими компонентами.

Якщо бетон готують на підприємстві з виготовлення збірних бетонних та залізобетонних конструкцій і виробів, то сухі компоненти суміші змішують в технологічному порядку, передбаченому рецептом виготовлення бетону, і дозатором або іншим способом додають необхідну кількість поліпропіленової фібри. При цьому бажано збільшувати тривалість перемішування бетонної суміші з фіброю на 10-20% щодо рекомендованої ГОСТ для того, щоб домогтися максимально можливої ​​гомогенності розподілу поліпропіленових волокон.

Поліпропіленова фібра може додаватися до сумішей на основі цементу в змішувачах типу «міксер», встановлених на автомобілі, що доставляє готову бетонну суміш або цементний розчин безпосередньо на місце укладання.

Введення поліпропіленової фібри в суміш надає негайну дію, підвищуючи зчеплення бетонної суміші, перешкоджаючи осіданню великих і важких частинок при ущільненні, забезпечуючи пластичність суміші з фіброю в рідкому стані і полегшуючи подачу бетонної суміші насосом. Підвищення пластичності при додаванні поліпропіленової фібри в рідкопластичному стані запобігає утворенню розривів і розшаровуваннь цементних продуктів на окремі складові при формуванні їх з бетонної суміші або цементного розчину.

Для того, щоб додатково зменшити водопотребу поліпропіленового волокна і збільшити легкоукладальність, а також для того, щоб контролювати реологию і / або швидкість реакції гідравлічних в’яжучих з водою замішування, до складу бетонної суміші або цементного розчину для виготовлення цементних виробів необхідно додатково вводити різні поверхнево-активні пластифікуючі добавки.

Comments for this post are closed.