Суміш з поліпропіленовою фіброю

Зазвичай пропорції цементу і піску в стяжках знаходяться в межах 1:3 – 1:4 (1/2 від сухої ваги). Суміші багатші, ніж 1:3, більш схильні до утворення тріщин і осипання. Навпаки, збіднені суміші можуть не набрати потрібної міцності опору навантаженням в процесі експлуатації. Слід врахувати і функціональне призначення стяжки. У місцях, що піддаються постійному важкому навантаженні (наприклад, в місцях руху транспортних засобів) або там, де не повинно бути нерівностей (в лікарнях, операційних залах), необхідна пропорція 1:3, при звичайному використанні пропорція 1:4.

Для точного визначення кількості пісок відміряється за вагою. Але оскільки обладнання для зважування може бути відсутнім на будмайданчику, пісок можна відміряти за обсягом в перерахунку на упаковку цементу. Насипна щільність сухого піску – 1500 кг / м3. Для вологого піску вага збільшується на 20%.

З добавок для використання в стяжках, покриттях і начинках краще інших зарекомендувала себе високоякісна поліпропіленова фібра, спеціально розроблена для цієї мети. Фібра зменшує пластичну усадку і водовідділення, знижує проникність і ризик розшарування, збільшує міцність (в тому числі на стирання), ударну стійкість і довговічність матеріалу. Ці поліпропіленові волокна, що мають номінальну товщину 20-50 мкр.

Поліпропіленова фібра вводиться в кількості 0,9 кг на 1 м3 стяжки. Волокна фібри спеціально оброблені для кращої дисперсності, проте суміш необхідно ретельно перемішувати.

Ретельне перемішування поліпропіленової фібри є вагомим при отриманні високоякісної стяжки. Ось чому дуже важливим є правильний вибір змішувача. Змішувачі з вільним ходом не в змозі перемішати матеріали з низьким вмістом води до прийнятної консистенції. Проведені випробування показують, що використання таких змішувачів призводить до агломерації цементу. Тому для приготування цементно-піщаних стяжок з фіброю рекомендується застосовувати мішалки тільки примусової дії, наприклад вібро мішалки, роторні або насосні. З них найбільш ефективні вібромішалки, хоча їх нечасто можна зустріти на будмайданчику, вони завжди присутні у постачальників високоякісного бетону.

Для визначення потрібної кількості води необхідно замішаний розчин для стяжки стиснути в долоні, поки вода не почне сочитися, потім відкрити долоню – суміш повинна бути досить вологою для формування кульки і не дуже сухою, щоб кришитися.

Comments for this post are closed.