Очевидно, що вироби з цементу мають ряд технічних і економічних переваг перед іншими будівельними матеріалами. Однак застосування цементовмісних виробів у багатьох випадках обмежене виникненням неструктурних усадкових тріщин.
Виникнення неструктурних усадкових тріщин у виробах з бетону пов’язано з тим, що при виготовленні в них утворюються тріщини малих розмірів (так звані мікротріщини).В подальшому, при наданні разового або постійного навантаження бетонному виробу або під дією власної маси виробу, мікротріщини починають поширюватися, їх кількість і розміри збільшуються, і вони перетворюються в більші неструктурні усадкові тріщини, що викликають зменшення міцності і руйнування продукту. Запобігаючи поширенню мікротріщин, можна збільшити ефективну міцність виробів з бетонів і сприяти збільшенню їх довговічності.
Для додання бетонним виробам додаткової механічної міцності використовуються різні армуючі компоненти, такі як металева арматура, мінеральні елементи і поліпропіленові волокна (фібра). При цьому відомо, що саме поліпропіленова фібра може найбільш ефективно запобігати розвитку неструктурних усадкових тріщин з мікротріщин, так як поліпропіленова фібра є найбільш тонким з перерахованих типів армуючих компонентів, і розміри фіброволокона можна порівняти з розмірами мікротріщин.
Таким чином, об’ємне армування бетонних виробів поліпропіленової фіброю дозволяє компенсувати три головні недоліки продукції:
- Усадкові утворення тріщин.
- Низьку міцність при розтягуванні.
- Крихкість руйнування.
Тому вироби з цементу, що містять фібру поліпропіленову, мають:
- більш високу міцність при стисненні
- міцність при розтягуванні
- міцність на зріз
- ударну і втомову міцність
- тріщиностійкість
- морозостійкість і водонепроникність
в порівнянні з виробами, що не містять об’ємно-армуючої поліпропіленової фібри.
Для того, щоб купити поліпропіленову фібру в будь-якому іншому населеному пункті України, зверніться в наш офіс в Києві і ми організуємо доставку зручною для Вас експедиторської службою.