Укладання стяжки з фіброю

Фібра довжиною 6-12 мм і діаметром 20-50 мм може бути використана в усіх типах стяжок. При цьому не треба використовувати сталеву сітку. У той же час без структурної сталевої арматури як і раніше обійтися не можна.

Більшість стяжок можуть бути зв’язаними, незв’язаними або плаваючими.

Наливна зв’язана стяжка повинна мати товщину близько 20-40 мм. Вона розташовується на попередньо затверділій бетонній основі, загрублення (з оголенням великого наповнювача), очищеному від пилу, сміття і жирових плям.

Встановивши маяки, основу змочують водою. Потім на бетонну основу наноситься щіткою шар, – рідкий цементний розчин кремової консистенції.

Оброблена таким чином площа повинна бути залита стяжкою за 20 хв., А в жарку погоду або в прогрітих приміщеннях – не пізніше ніж за десять хвилин. В іншому випадку рідкий розчин схопиться і втратить свою сполучну силу.

Стяжку з фіброю заливають на прогрунтовану поверхню з таким розрахунком, щоб її рівень був приблизно на 10 мм вище маяків: чим сухіше матеріал, тим вище повинен бути рівень стяжки над маяками в зв’язку з усадкою.

Потім треба сильно утрамбувати стяжку з поліпропіленової фіброю до рівня і повного ущільнення. Повністю ущільнити стяжку з фіброю вручну дуже важко, і так як від цього залежить міцність стяжки і її зв’язок з основою, для ущільнення бажано використовувати каток або плоский вібратор.

Залишкова обробка стяжки з фіброю проводиться дерев’яною або металевою рейкою. Наступна смуга обробляється в тому ж порядку.

Після закінчення робіт стяжка з фіброю не повинна бути товще 40 мм: більш товстий шар схильний до утворення раковин. Навіть досвідченим будівельникам важко уникнути їх появи.

Мінімальна товщина для незв’язаної стяжки – 50 мм. Вона розташовується на водонепроникній мембрані або бетонній основі, яка не володіє гарною адгезією, наприклад на гладкому високоміцному бетоні, або на основі, яка містить водовідштовхувальні добавки. Тому необхідності в загрубленнні основи і грунтовочному  цементуванні немає. Навпаки, необхідно проявити обережність, щоб не пошкодити водозахисну мембрану або ізоляційний шар, особливо при використанні тимчасових швелерів або рейок.

Незв’язана стяжка з фіброю дуже сприйнятлива до раковин і пор, тому що мембрана або слабоадгезіонная поверхня може перешкоджати хорошому схоплюванню. Збільшення товщини, а відповідно, ваги може зменшити можливі проблеми. Визнано, що незв’язана стяжка товщиною 100 мм, переважно з дрібним наповнювачем (близько 10 мм), зменшує ризик до мінімуму.

Плаваюча стяжка з фіброю повинна мати товщину не менше 65 мм, якщо вона лежить на запечатаному бетоні або ізоляційному матеріалі. Плаваючу стяжку, що лежить на щільному покритті, надзвичайно важко зв’язати з основою, для цього використовують, як правило, звичайну стяжку, яка вимагає менше зусиль для досягнення зв’язування. При заливці такої стяжки потрібна велика відповідальність, тому що не міцний ізоляційний шар може призвести до низької міцності стяжки.

Зазвичай при заливці плаваючої стяжки на стиках утворюються заокруглення. При використанні бетонної панелі підвищеної товщини ризик утворення заокруглень мінімальний. Використання фібри в стяжці дозволяє збільшити швидкість будівельних робіт, зменшити ризик пластичної усадки і утворення тріщин, але не запобігає утворення заокруглень.

Якщо плаваюча стяжка товщиною 65 мм лежить на гнучких ізоляційних матах або панелях, існує тільки одна можливість отримати потрібне ущільнення: спочатку, чи не вирівнюючи, укласти шар стяжки товщиною 25 мм і залишити його на 24 години для самоущільнення. Решта 40 мм стяжки з фіброю набагато легше укласти і вирівняти.

Рівень стяжки з фіброю по периметру повинен бути виконаний дуже ретельно для полегшення обладнання приміщення плінтусами. У місцях передбачуваної установки плінтусів, опалення і жолобів перед укладанням стяжки рекомендується встановити тимчасові маяки по периметру стін.

З метою нівелювання використовуються квадратні дерев’яні рейки або сталеві куточки з поверхнею для встановлення потрібного рівня. Їх встановлюють на цементний розчин або закріплюють на бетонній панелі. Вологу стяжку укладають по виставленому рівню.

Comments for this post are closed.