Залежність довжини фібри від виду цементного виробу

Для правильного застосування в цементновмісних виробах синтетичних волокон (фібри поліпропіленової, фібри поліетиленової, фібри поліефірної), cлід враховувати показники міцності, деформативності, хімічній стійкості фібри, адгезію фібри до водної суспензії цементу або іншого в’язкого.

Необхідно, щоб властивості синтетичного волокна (фібри), використовуваного для об’ємного армування виробів, були такими, щоб застосування фібри дозволяло повністю або частково відмовитися від використання металевих армуючих елементів у виробі, так як застосування металевої арматури збільшує вагу і витрати на виготовлення продукту.

Зокрема, для повноцінної роботи фібри як компонента цементного виробу, який ефективно запобігає утворенню мікротріщин, дуже важливий рівномірний розподіл (диспергування) фібри в об’ємі розчину. Тільки в такому випадку фібра може запобігати утворенню мікротріщин у всьому обсязі виробу. Для того, щоб волокна фібри рівномірно розподілялися в розчині, в процесі виробництва їх, як правило, обробляють спеціальними дисперсіями.

Довжина поліпропіленової фібри залежить від типу виробу, в якому буде застосовуватися волокно, в першу чергу, від розміру часток заповнювача, що використовується в цементному розчині. Зазвичай, довжина поліпропіленової фібри становить не більше 25 мм., Так як велика довжина може викликати появу грудок в цементному розчині. Так само важливо, щоб довжина поліпропіленової фібри становила понад 2 мм., Так як більш короткі волокна не можуть ефективно «зчеплюватись» між частинками виробу.

Існує велика кількість різновидів цементних виробів, що розділяються:

1 за призначенням:

– конструкційні

– спеціальні

2 – за середньою густиною:

– особливо важкі

– важкі

– легкі

– особливо легкі

3 – по міцності на стиск:

– важкий бетон

– легкий бетон

4 – по виду в’язкого, структурі, виду заповнювачів, області застосування:

– торкрет-бетон

– суха суміш

– гідротехнічний бетон

– декоративний бетон

– дорожній бетон

– литий бетон

– фібробетон і ін.

Область застосування поліпропіленової фібри не обмежена яким-небудь різновидом виробу.

На практиці, для виготовлення сухих штукатурних сумішей застосовується фібра (фіброволокно) довжиною 4-6 мм., Для спорудження стяжок, для додавання в бетон, застосовують фібру довжиною 12 мм., Для виготовлення пінобетону, полістиролбетону, рекомендується застосовувати фіброволокно (фібру) довжиною 18 мм. В європейських країнах фібра довжиною 20-25 мм застосовується для мікроармування важких бетонів. У нашій країні волокно такої довжини поки не знайшло застосування.

 

Comments for this post are closed.