Полістиролбетон

 

Полістиролбетон – це бетон, легким заповнювачем якого є спінені гранули полістиролу. Полістиролбетон за своїми властивостями відноситься до легких бетонів (пінобетон, газосилікат, перлітобетон, керамзитобетон)

Полістиролбетон є композиційним матеріалом, до складу якого входить портландцемент і його різновиди, заповнювач, в якості якого виступають гранули спіненого полістиролу, а також повітровтягуюча добавка яка запобігає разшаруванню суміші. Для надання полістиролбетонним виробам підвищеної міцності і тріщиностійкості рекомендується застосовувати поліпропіленову фібру KONTUR B12, KONTUR B18 довжиною 12-18 мм.

Полістиролбетон був розроблений порівняно недавно і створений був, перш за все, для того, щоб виключити з конструкції зовнішньої стіни такі недовговічні і нетехнологічні матеріали, як пінопласт і різні мінераловатні плитні утеплювачі.

Як заповнювач в полістиролбетоні використовується полістирольна спінена гранула з об’ємною щільністю 10-25 кг / м3, яка не чинить істотного впливу на кінцеву міцність легкого бетону.

Розмір зерен спінених часток пінополістиролу знаходиться в діапазоні 3-5,5 мм, що дозволяє отримувати дрібнопористий скелет бетону. Полістиролбетон за своїми властивостями відноситься до легких бетонів, проте має ряд істотних відмінностей:

1 – низьке водопоглинання

2 – висока морозостійкість

3 – низька теплопровідність

Особливою популярністю останнім часом стала користуватися технологія утеплення полістиролбетоном підлог і міжповерхових перекриттів – один з найбільш ефективних та економічно обґрунтованих способів облаштування тепло- і звукоізоляційні стяжок.

Для утеплення перекриттів досить товщини шару в 10 см (рівень шуму при цьому знижується не менше ніж на 25-30 Дб). І прямо на поверхню полістиролбетону можна через найкоротші терміни укладати будь-яке підлогове покриття. Ще більший інтерес представляє використання полістиролбетону для утеплення великих площ покрівель. Для цього можна використовувати як готові плити, так і заливний полістиролбетон. І той, і інший спосіб поєднують утеплення покрівлі та підготовку поверхні під гідроізоляцію, що, в поєднанні з високою довговічністю матеріалу, дає високий економічний ефект. Зазвичай використовують монолітний заливний полістиролбетон – він дешевше готових плит.

До незаперечних переваг полістиролбетону відносять можливість варіювання в широких межах його щільності, внаслідок чого полістиролбетон може бути як конструкційним, так і теплоізоляційним матеріалом.

Можна поліпшити легкоукладальність і ущільнюваність полістиролбетону внесенням різних добавок, найбільші переваги забезпечують добавки, що містять повітровтягувальні компоненти, а також компоненти для стабілізації і розрідження полістиролбетонної суміші. До таких добавок відноситься KONTUR ZAP420. За допомогою створення дуже маленьких сферичних повітряних бульбашок (з діаметром до 0,3 мм) обсяг цементного розчину збільшується і зменшується різниця в щільності між цементним розчином і легким пінополістиролбетонним заповненням. Суміш набуває пластичну в’язку консистенцію. Завдяки цьому запобігається спливання пінополістирольного заповнювача навіть в разі інтенсивного віброущільнення і легкоукладальність свіжого полістиролбетону значно поліпшується.

Основні характеристики ПОЛІСТИРОЛБЕТОНУ:

Довговічність-морозостійкість до 100 циклів і більше. Як і будь-який бетон з часом тільки набирає міцність.

Не боїться води. Будинки побудовані з полістиролбетонних блоків і не оштукатурені з різних причин, стоять роками без видимих пошкоджень від різних атмосферних явищ. Вироби з полістиролбетону, якщо їх опустити в воду, будуть плавати місяцями.

Висока теплозберігаюча  здатність. Застосувавши в зведенні стін і утеплення горищних перекриттів полістиролбетон, ви відразу отримуєте теплий будинок, який не потребує додаткового утеплення. Влітку тут створюється ефект приємної прохолоди, а взимку – зберігається тепло, що дозволяє економити на опаленні.

Антикорозійні властивості. При використанні марки полістиролбетону Д350 і вище закладена арматура, при монолітній заливці або армуванні перемичок не береться корозії.

Антисептичні властивості. Застосовувана при виготовленні комплексна модифікуюча добавка, не дозволяє заводитися комахам, гризунам, перешкоджає утворенню цвілі і грибка.

Пластичність. Єдиний матеріал з пористих бетонів дозволяє виготовляти віконні та дверні перемички – це полістиролбетон. Міцність на вигин у нього 50-60% від міцності на стиск. Наприклад міцність на вигин бетону 9-11% від міцності на стиск. Використання даних перемичок в будівництві дозволяє зводити стіну повністю однорідною і уникати додаткових містків.

Звукоізоляція. Пориста структура дає ефект своєрідного “звукового лабіринту” у смузі звукових частот 63 ….. 8000Гц.Чим менше щільність полістиролбетону, тим вище звукоізоляційні характеристики. Шумопоглинання шару в 50мм складає 15 дБ, 100мм-36 дБ і т.д.

Пожежна безпека. Група горючості Г1 (важкогорючих). Полістиролбетон не горить, при пожежі поверхневі кульки пінополістиролу стискаються, залишаючи в місцях контакту з вогнем пористий, але досить міцний цементний каркас, що оберігає кульки пінополістиролу, які знаходяться в глибині, від розплавлення.

Області застосування ПОЛІСТИРОЛБЕТОНУ:

Монолітна теплоізоляція стін, підлог, горищ, покрівель, в колодцевой кладці, каркасних конструкцій з незнімної (залишеної) опалубкою і т.д.

Пустотілі елементи для збірно-монолітних стін

Повнотілі і пустотілі блоки

Пазогребневі перегородки

Внутрішні перегородки

Плити перекриття

Плити утеплення фасадів і покрівель тощо

Малі архітектурні форми

Замонолічування стиків зовнішніх панелей

 

 

 

Comments for this post are closed.