Протиморозні добавки в бетон

Протиморозні добавки займають важливе місце серед інших добавок в бетон.

Протиморозні добавки знайшли широке застосування при зведенні монолітних бетонних, залізобетонних конструкцій, включаючи бетонування в ковзній опалубці, для замонолічування стиків збірних конструкцій в умовах будівельних майданчиків і полігонів при сталій температурі зовнішнього повітря або грунту +50С і мінімальної добової температури нижче 0 аж до -300С (температура бетону, при якій він з деякими протиморозними добавками хоч і повільно, але систематично набирає міцність за рахунок гідратації цементу, становить -250С).

Введення протиморозних добавок – технологічно найбільш простий, зручний і економічно вигідний спосіб зимового бетонування. Безобігрівне зимове бетонування завдяки застосуванню протиморозних добавок дозволяє економити тепло та електроенергію при більш гнучкій технології проведення робіт. Крім цього традиційного використання протиморозних добавок можливо також їх поєднання з «методом термоса» (розігрів складових бетонної суміші та її утеплення з метою досягнення бетоном певної міцності до охолодження), паро- або електропрогріванням і електрообігрівом. При цьому досягається прискорення введення споруд в експлуатацію, скорочення витрат добавки.

Протиморозні добавки є з одного боку прискорювачами твердіння бетону, з іншого боку, як солі, вони знижують температуру замерзання води. Вода зберігається в рідкому вигляді, і твердіння бетону триває при мінусовій температурі. Кількість введеної протиморозної добавки залежить від температури навколишнього середовища, при якій проводиться бетонування. Температура бетону до моменту закінчення бетонування повинна бути не менше ніж на 50С вище температури, на яку розраховувалося твердіння бетону. Допускається застосовувати бетонної суміші з протиморозними добавками, якщо до моменту охолодження бетону нижче температури, на яку розраховувалося кількість добавки, бетон придбає критичну міцність, рівну від 5 до 12,5 МПа для бетонів класу від В7,5 до В40. Вважається, що тільки після набуття бетоном критичної міцності він здатний сприйняти без руйнування тиск від утворювання кристалів льоду.

 

Comments for this post are closed.