Целюлозная фібра – це волокно з природних целюлозних полімерів. Целюлозне волокно має аморфну структуру, нерозчинну в воді і стійку до дії кислот і лугів, значення рН яких знаходиться в межах від 4 до 12. Целюлозная фібра нерозчинна в органічних розчинниках (напр. маслах), фізіологічно і токсикологічно безпечна, зручна в застосуванні.Застосування натуральної целюлозної фібри сприяє поліпшенню технологічних характеристик розчинних сумішей за рахунок того, що структура волокна має високу поглинаючу дію по відношенню до води та органічним рідинам. Завдяки затримці вологи в структурі целюлозних мікроволокон, між мінеральними частинками створюється концентроване водне середовище, що знижує віддачу вологи в гідрофільну основу і усуває ризик утворення усадкових тріщин. Так як волокна розподіляють і «транспортують» вологу з нижніх шарів розчинних сумішей в верхні, виключається пересихання верхнього шару, і дозрівання вироби відбувається рівномірно.
Ефект застосування целюлозної фібри в розчині або бетоні:
– збільшення тріщиностійкості виробу (стійкість до усадкових та експлуатаційних тріщин)
– надання тиксотропних властивостей розчинів – покращення фіксуючих здібностей на вертикальній поверхні, протидія сповзанню плитки (якщо в плитковому клею)
– зниження усадки, що виникає в процесі дозрівання розчину або бетону
– підвищення морозостійких властивостей виробів
– поліпшення реологічних властивостей розчину і збільшення часу роботи з ними
Застосування целюлозної фібри дозволяє знизити застосування метилцелюлози в розчині і інших дорогих добавках. Разом з цим, немає необхідності змінювати технологічний процес приготування суміші або застосовувати спеціальні пристосування або агрегати для введення або змішування фібри.